menu

Archív

Nemci vsietili v druhej tretine dva góly, Slováci len jeden.

Tatar po prehre s Nemeckom nezúfa: Nič sa nedeje, stále sme len na začiatku turnaja

Slovenskí hokejisti nezvládli na MS jeden z kľúčových zápasov, keď vo svojom druhom zápas na turnaji podľahli Nemecku 1:2. Na prvý pohľad si skomplikovali cestu do štvrťfinále, no stále majú pred sebou ešte päť duelov, v ktorých môžu sobotňajšie zaváhanie napraviť.

Slováci hodnotia prehru s Nemeckom: Toto chýbalo Tatarovi, Čerešňákovi šťastie

Helsinki - Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom zápase v A-skupine na MS vo Fínsku s Nemeckom tesne 1:2 a s tromi bodmi im patrí štvrté miesto v tabuľke. Nemci rozhodli o triumfe dvoma gólmi v rozmedzí piatich minút v druhej tretine, na ktoré dokázal odpovedať len Kristián Pospíšil.

WA 65 Tampere - Hokejista Lotyšska Andris Džeriņš (vľavo) a hráč Fínska Hannes Björninen bojujú o puk počas zápasu základnej B-skupiny Lotyšsko - Fínsko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Tampere v sobotu 14. mája 2022. FOTO TASR/AP

Andris Dzernis of Latvia and Hannes Bj'rninen of Finland in action during the 2022 IIHF Ice Hockey World Championships preliminary round group B match between Latvia and Finland in Tampere, Finland, Saturday, May 14, 2022. (Emmi Korhonen/Lehtikuva via

Lotyši zaskočili domácich. Fíni o tesnej výhre rozhodli až na konci

Hokejisti domáceho Fínska zvíťazili vo svojom druhom zápase v základnej B-skupine MS nad Lotyšskom 2:1. Lotyši dlho živili šancu na bodový zisk, ale favorizovaných Fínov spasil presilovkový gól Mikaela Granlunda v 58. minúte.

Slovensko - Nemecko po prvej tretine 0:0.

Slováci na šampionáte s prvou prehrou: Nemci im dovolili len jeden gól

Slovenskí fanúšikovia sa aj pred zápasom proti Nemecku výborne bavili v okolí haly.

FOTO V Helsinkách to opäť vrie: Slovenskí fanúšikovia rozpútali peklo

Aj počas druhého dňa majstrovstiev sveta v hokeji vo Fínsku sa na ľade predstaví slovenská reprezentácia. Po outsiderovi z Francúzska ich čaká omnoho náročnejšia prekážka v podobe nemeckého výberu.

Legendárny český komentátor Róbert Záruba okamžite zistil, že svojou hláškou prestrelil.

Diváci ostali zaskočení: Známy český komentátor znel podivne

Jeden z najznámejších českých komentátorov Robert Záruba pravidelne komentuje zápasy českej hokejovej reprezentácie na vrcholových podujatiach. Ako píše český blesk úvod tohtoročných majstrovstiev sveta vo Fínsku ho však nezastihol v najlepšej kondícií.

VIDEO Slovákom proti Nemcom verí aj majster sveta: Nebude to však ľahký zápas, ale...

Majster sveta z roku 2002 Rastislav Pavlikovský prišiel povzbudiť slovenských hokejistov pred jedným z kľúčových zápasov na turnaji proti Nemecku

WA 9 Helsinki - Kanadský hokejista Kent Johnson (uprostred) a hráč Nemecka Marc Michaelis (vľavo) bojujú o puk v zápase základnej A-skupiny Nemecko - Kanada na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Helsinkách v piatok 13. mája 2022. Johnson sa stal iba štvrtým hokejistom, ktorému sa podarilo v jednom roku skórovať na MS juniorov, svetovom šampionáte dospelých i na olympijských hrách. Hráč Columbusu sa v piatok presadil v zápase A-skupiny s Nemeckom pri víťazstve 5:3. FOTO TASR/AP

Marc Mic

Mladík Johnson medzi elitou, skóroval na treťom vrcholovom podujatí sezóny

HELSINKI - Kanadský útočník Kent Johnson sa stal iba štvrtým hokejistom, ktorému sa podarilo v jednom roku skórovať na MS juniorov, svetovom šampionáte dospelých i na olympijských hrách.

Švajčiarsko - Taliansko

Švajčiarsko na úvod prekvapenie nedopustilo: Talianov porazili 5:2

Švajčiarska hokejová prezentácia na úvod svetového šampionátu splnila povinnosť a zápas s Talianskom priviedlo k trojbodovému zisku. Favorit o výsledku rozhodol prakticky už v úvodnej tretine, keď odskočili svojmu južnému susedovi na rozdiel troch gólov.

Česko - Veľká Británia

Česko potvrdilo rolu favoritov: Veľkú Britániu poľahky porazili 5:1

Českí hokejisti zvíťazili v sobotu vo svojom prvom zápase B-skupiny MS vo fínskom Tampere nad Veľkou Britániou 5:1. Zverenci fínskeho trénera Kariho Jalonena sa síce dlhšie rozbiehali, ale od polovice druhej tretiny mali stretnutie jasne vo svojich rukách a potvrdili úlohu veľkých favoritov.

EBE 29 Helsinki - Na snímke uprostred dánsky útočník Patrick Bjorkstrand oslavuje úvodný gól v zápase A-skupiny na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji Dánsko - Kazachstan vo fínskych Helsinkách v sobotu 14. mája 2022. FOTO TASR/AP

Denmark's Patrick Bjorkstrand, center, celebrates after he scored the opening goal during the group A Hockey World Championship match between Denmark and Kazakhstan in Helsinki, Finland, Saturday May 14, 2022. (AP Photo/Martin Meissner)

Dáni rozstrieľali Kazachstan deviatimi gólmi, hetrikom sa blysol Blichfeld

HELSINKI - Hokejisti Dánska zvíťazili vo svojom prvom zápase na MS vo Fínsku nad Kazachstanom vysoko 9:1. Ide o najvyšší výsledok doterajšieho priebehu šampionátu. Tromi gólmi sa na ňom podieľal útočník Joachim Blichfeld.

archív

Švédi majú prvé body, na úvod turnaja zdolali Rakúsko

TAMPERE - Hokejisti Švédska zvíťazili vo svojom úvodnom zápase v základnej B-skupine MS vo Fínsku nad nováčikom elitnej kategórie Rakúskom 3:1. K víťazstvu ich nasmeroval rýchly gól v 3. minúte, po ktorom kontrolovali vývoj zápasu.

Na snímke je Patrik Rybár pred úvodným zápasom slovenskej hokejovej reprezentácie v ľadovom hokeji proti Francúzsku.

Proti Nemcom v bránke opäť s Rybárom, chrbát mu bude kryť Húska

HELSINKI - Slovenskí hokejisti nastúpia v sobotu na MS v Helsinkách proti Nemecku v rovnakej zostave ako v piatok proti Francúzom.

Na snímke bývalý slovenský hokejista Boris Valábik

Slovensku na MS chýba strelec: Nie je ním ani Slafkovský, hovorí Valábik

Slovenskí hokejisti vstúpili majstrovstiev sveta vydretým víťazstvom proti Francúzsku.

Martinovi Fehévárymu sa v drese Capitals darí.

Skvelé správy! K Slovensku sa na šampionáte pripojí posila z NHL

Helsinki 14. mája (TASR) - K slovenskej hokejovej reprezentácii sa na MS vo Fínsku pripojí Martin Fehérváry. Obranca Washingtonu Capitals v noci na sobotu prehral so svojím tímom v 6. súboji štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL s Floridou Panthers 3:4 po predĺžení a klubová sezóna sa pre neho skončila.