Archív

EBE 30 Melbourne - Na snímke česká tenistka Petra Kvitová postúpila do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Yarra Valley Classic v Melbourne po víťazstve v 2. kole nad Američankou Venus Williamsovou 7:6 (6), 7:5 v utorok 2. februára 2021. FOTO TASR/AP
Petra Kvitova of the Czech Republic reacts after winning a point against United States' Venus Williams during a tuneup tournament ahead of the Australian Open tennis championships in Melbourne, Australia, Tuesday, Feb. 2, 2021. (AP Photo/Andrew Brownb

Českú vlajku na OH ponesú Tomáš Satoranský s Petrou Kvitovou

TOKIO - Českými vlajkonosičmi na otváracom ceremoniáli olympijských hier v Tokiu budú basketbalista Tomáš Satoranský s tenistkou Petrou Kvitovou. Česi sa pridali k väčšine výprav vrátane Slovenskej, ktoré využili zmenu pravidiel a vlajku zverili mužovi i žene.

VIDEO Silný odkaz športovcov špeciálnych olympiád do Tokia: Toto prajú slovenským hviezdam

VIDEO Silný odkaz športovcov špeciálnych olympiád do Tokia: Toto prajú slovenským hviezdam

#stespecial odkazujú športovci špeciálnych olympiád svojim idolom, ktorých od piatka čakajú boje o cenné kovy na olympijských hrách v Tokiu. Matej Tóth, Danka Barteková, kanoisti, boxeri a ďalší si vo videu nájdu povzbudivé odkazy, ktoré ich určite nakopnú k olympijským výkonom.

Hlavný lekár slovenskej výpravy na OH v Tokiu Roman Fano.

Lekár slovenskej výpravy na OH Fano o pribúdajúcich prípadoch covidu: TOTO je časovaná bomba

TOKIO - Len niekoľko hodín pred štartom olympiády v Tokiu robia starosti organizátorom pribúdajúce prípady nákazy koronavírusom. Objavili sa dokonca správy, že športový sviatok v Tokiu sa môže v krajnom prípade zrušiť. Ako vidí situáciu priamo v olympijskej dedine hlavný lekár slovenskej výpravy Roman Fano?

Na snímke slovenský reprezentant v plávaní Richard Nagy na tréningu počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu 22. júla 2021. FOTO TASR -  Michal Svítok

Plavec Nagy chce podať najlepší výkon: Uvidíme, na čo to bude stačiť

Tokio - Ako poslední zo Slovákov získali miestenky na olympijské hry plavci. V Tokiu sa predstavia dvaja, Andrea Podmaníková absolvuje premiéru, Richard Nagy si zopakuje účasť z Ria de Janeiro.

Na snímke slovenský strelkyňa Danka Barteková pred odchodom ďalšej časti slovenskej výpravy na letné olympijské hry v Tokiu, 16. júla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar

Nebude bojovať len na strelnici: Bartekovú čaká v Tokiu aj ďalšia kampaň do MOV

Tokio - Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková bude mať na OH v Tokiu opäť viac povinností. V krajine vychádzajúceho slnka ju po bojoch o dobré umiestnenie v skeete čaká kampaň, po ktorej by chcela opäť získať členstvo v komisii športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Tokio dva dni pred začiatkom OH zaznamenalo 1832 nových prípadov

Nakazil ich nezaočkovaný doktor? Česká blamáž na olympiáde nemá konca-kraja

Tokio - Tretím športovcom z českej olympijskej výpravy, u ktorého objavili koronavírus, je plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková. Pred ňou prišli o OH v Tokiu aj stolný tenista Pavel Širuček a plážový volejbalista Ondřej Perušič.

Anglické akvabely Isabelle Thorpe a Kate Shortman čaká olympijská premiéra. Hoci sa dievčatá môžu pochváliť vypracovanými telami, na svoje postavy počúvali často rôzne nepríjemné narážky. Fotografiami pred Tokiom však svojim kritikom zatvorili ústa.

Smiali sa im, že vyzerajú ako muži: Akvabely FOTO v bielizni pred olympiádou vyrazili dych!

TOKIO - Hoci majú dokonalé a vyšportované tela, dlhé roky museli počúvať posmešky a urážky. Anglické akvabely Kate Shortman (19) a Isabelle Thorpe (20) zažijú pod piatimi kruhmi premiéru a pri tejto príležitosti zatvorili svojim kritikom ústa, keď sa nechali nafotiť v sexi spodnej bielizni.

Na snímke slovenský tenista Filip Polášek pred odchodom ďalšej časti slovenskej výpravy na letné olympijské hry v Tokiu, 17. júla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar

Žreb slovenských tenistov pri premiére na olympiáde: Poláška s Kleinom čakajú silní Rusi

Tokio - Slovenský tenista Norbert Gombos nastúpi v 1. kole dvojhry na OH 2020 v Tokiu proti Američanovi Marcosovi Gironovi. Lukáš Klein sa stretne s Austrálčanom Jamesom Duckworthom. V úvodnom kole štvorhry si Filip Polášek s Kleinom zmerajú sily so štvrtým nasadeným párom Aslan Karacev, Daniil Medvedev reprezentujúcim Ruský olympijský výbor (ROC). Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

Slovenská strelkyňa musí v Tokiu prežiť bez svojich synov Nathana a Noaha. O oboch sa bude zatiaľ starať jej manžel Martin.

Strelkyňa Rehák-Štefečeková odchádzala na OH so zmiešanými pocitmi: Kto sa postará o jej synov?

TOKIO - Do dejiska olympiády odletela so zmiešanými pocitmi. Slovenská strelkyňa Zuzana Rehák-Štefečeková (37) patrí medzi našich najväčších adeptov na zisk cenného kovu pod piatimi kruhmi. Už dvojnásobná medailistka z olympiád sa v Japonsku predstaví tiež ako dvojnásobná mama, ktorá musela s ťažkým srdcom nechať svojich synov doma.

Tokio dva dni pred začiatkom OH zaznamenalo 1832 nových prípadov

Koronavírus na olympiáde: Dvaja členovia slovenskej výpravy museli ísť do karantény

Urajasu - Dvaja členovia prvej časti deväťčlennej slovenskej atletickej výpravy na OH 2020, ktorí sú na predolympijskom tréningovom kempe v Urajasu, museli zamieriť do povinnej 14-dňovej karantény. Dôvodom je fakt, že boli identifikovaní ako možný blízky kontakt osoby nakazenej koronavírusom v lietadle, ktorým prileteli do Japonska. Informoval o tom webový portál Slovenského atletického zväzu (SAZ).