Archív

WA 39 Lisabon - Kapitán portugalskej futbalovej  reprezentácie Cristiano Ronaldo sa teší po strelení gólu počas prípravného zápasu Portugalsko - Izrael v Lisabone v stredu 9. júna 2021. FOTO TASR/AP   

Portugal's Cristiano Ronaldo celebrates after scoring his side's second goal during the international friendly soccer match between Portugal and Israel at the Alvalade stadium in Lisbon, Wednesday, June 9, 2021. (AP Photo/Armando Franca)

Cristiano Ronaldo sa šampionátu nevie dočkať: Teším sa, akoby to bol môj prvý

BUDAPEŠŤ - Portugalský futbalový reprezentant Cristiano Ronaldo neskrýva pred svojím piatym európskym šampionátom nadšenie.

Slováci absolvovali v Petrohrade prvý tréning: Z týchto záberov vám pôjde husia koža

Slováci absolvovali v Petrohrade prvý tréning: Z týchto záberov vám pôjde husia koža

PETROHRAD - Slovenskí futbaloví reprezentanti majú za sebou prvý tréning v dejisku majstrovstiev Európy. Naši hráči ho absolvovali v Petrohrade, kde ich v pondelok 14. júna čaká úvodný zápase v E-skupine ME proti Poľsku. Atmosféra v tíme je veľmi dobrá.

Naši futbalisti rozdávali úsmevy na každú stranu.

FOTO Slováci absolvovali v Petrohrade prvý tréning: Pozrite sa na tie vysmiate slniečka

PETROHRAD - Slovenskí futbaloví reprezentanti majú za sebou prvý tréning v dejisku majstrovstiev Európy. Naši hráči ho absolvovali v Petrohrade, kde ich v pondelok 14. júna čaká úvodný zápase v E-skupine ME proti Poľsku. Atmosféra v tíme je veľmi dobrá.

EBE 33 Istanbul - Na snímke turecký útočník Burak Yilmaz oslavuje svoj úvodný gól v 15. minúte v zápase G-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Turecko - Holandsko v Istanbule 24. marca 2021. FOTO TASR/AP

Turkey's Burak Yilmaz celebrates after scoring his side's opening goal during the World Cup 2022 group G qualifying soccer match between Turkey and Netherlands at the Ataturk Olimpiyat Stadium in Istanbul, Turkey, Wednesday, March 24, 2021. (Murad Sezer/Pool Photo via AP)

EURO odštartujú Taliani proti Turkom. Yilmaz: Nebojíme sa

Rím - Futbalisti Talianska a Turecka obstarajú v piatok otvárací zápas majstrovstiev Európy, ktoré sa uskutočnia netradične v jedenástich mestách naprieč kontinentom.

Stéphanie Frappartová.

Prvýkrát na šampionáte bude zasahovať VAR. Premiéru zažije francúzska rozhodkyňa

BRATISLAVA - Devätnásť hlavných rozhodcov povedie zápasy na futbalovom EURO 2020. Premiérovo im na kontinentálnom šampionáte pomôže systém video asistenta (VAR), štyria arbitri budú na každý duel dohliadať pred obrazovkami v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone.

Ruský futbalista Georgij Džikija (vpravo) a slovenský futbalista Ivan Schranz bojujú o loptu v kvalifikačnom zápase H-skupiny MS2022 Slovensko - Rusko v Trnave v utorok 30. marca 2021. FOTO TASR - Martin Baumann

Na tieto správy z tábora Slovákov na EURO sme čakali: Ako je na tom Schranz

Petrohrad 10. júna (TASR) - Slovenskí futbalisti pokračujú v príprave na pondelkový vstup do bojov na EURO 2020 proti Poľsku. Deň po prílete do svojho prechodného domova v Petrohrade mali na programe ďalšie tréningové jednotky i mediálne povinnosti.

Brankár Jesse Joronen (druhý sprava) sa musí zmieriť s blížiacou sa smrťou otca Tima (druhý zľava).

Brankár Fínov Joronen sa musí vyrovnať s umierajúcim otcom: Uvidí syna na EURO a zomrie

Ani hollywoodski scenáristi by nenapísali lepší príbeh, najlepšie totiž píše samotný život a neobchádza ani futbal. Nad osudom otca fínskeho brankára Jessa Joronena (28) Tima (54) plače celý svet.

Ján Ďurica.

JÁN ĎURICA: Pivo po zápase sme mali povolené. Futbal bez divákov? Ako smažák bez tatarky

Bol oporou slovenskej reprezentácie na svetovom aj európskom šampionáte, v oboch náš národný tím postúpil zo skupiny. Ján Ďurica (39) v rozhovore pre Šport24.sk zaspomínal na MS v Juhoafrickej republike (2010) a ME vo Francúzsku (2016) a vyjadril sa aj k blížiacim sa majstrovstvám Európy, na ktoré sa Slovensko prebojovalo.