Archív

Peter Sagan pri svojom vlaňajšom štarte na Giro d´Italia.

Giro už klope na dvere: Podľa Zánického má Sagan parádnu formu, TAKTO zhodnotil jeho šance!

Celé Slovensko bude v nasledujúcich dňoch opäť upierať zrak na slovenského cyklistu Petra Sagana (31). Trojnásobný majster sveta sa na Giro d´Italia ideálne navnadil na pretekoch Okolo Romandie. O jeho šanciach na etapovom dobrodružstve v Taliansku sme sa porozprávali s trénerom Petrom Zánickým.

Na snímke zľava riaditeľ odboru ekonomických činností v športe Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Pavol Sviec, športový riaditeľ medzinárodných cyklistických pretekov (MCP) Okolo Slovenska Ľudovít Lučanič, generálny riaditeľ pretekov MCP Okolo Slovenska a prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara a zostavovateľ trate MCP Okolo Slovenska Stanislav Holec počas tlačovej konferencie k 65. ročníku medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska.

Na Okolo Slovenska bude štartovať až sedem World tímov: Príde aj Peter Sagan?

BRATISLAVA - Na 65. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa predstaví až sedem tímov z najvyššej kategórie UCI WorldTeams. Podujatie odštartuje 14. septembra 2021 v Košiciach a vyvrcholí 18. septembra v Trnave. Organizátori veria, že tento rok by mal na preteky zavítať aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan.