Archív

Maska českého brankára Pavla Francouza s triom bratov Štastných v dresoch Quebecu.

Vyjadril svoj obdiv: Český brankár Francouz si na masku namaľoval legendárnych bratov Šťastných

Vzdal im hold. Po tom, čo Colorado Avalanche odhalilo koncom vlaňajška jednu zo sád retro dresov, jeho český brankár Pavel Francouz (30) k nim prispôsobil aj svoju novú masku. Pre Slovákov je výnimočná tým, že sa na nej vynímajú podobizne legendárnych bratov Šťastných.

VIDEO Ostrostrelec Kuznecov si požičal Chárovu hokejku: Pozrite, čo s ňou dokázal

Bola vyššia ako on. Zdeno Chára počas tréningu Washingtonu Capitals požičal hokejku útočníkovi Jevgenijovi Kuznecovi, ktorá je vyššia ako on. Rus meria 183 centimetrov a hokejka slovenského obrancu 186.

WA 12 Toronto - Hokejisti Toronta Auston Matthews (vľavo) a brankár Montrealu Canadiens Carey Price sa zrazili v predĺžení zápasu zámorskej hokejovej NHL Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens v Toronte v stredu 13. januára 2021. FOTO TASR/AP

Toronto Maple Leafs center Auston Matthews (34) collides with Montreal Canadiens goaltender Carey Price (31) during overtime in an NHL hockey game in Toronto, Wednesday, Jan. 13, 2021. (Frank Gunn/The Canadian Press via AP)

VIDEO Vydarený štart Tatara do sezóny NHL. Jeho gól na víťazstvo však nestačil

New York - Slovenský hokejista Tomáš Tatar odštartoval novú sezónu NHL gólom do siete Toronta, jeho Montreal však prehral v noci na štvrtok na ľade Maple Leafs 4:5 po predĺžení. V úvodnú noc ročníka sa bodovo presadil aj obranca Erik Černák, ktorý asistenciou prispel k víťazstvu obhajcu trofeje Tampy Bay nad Chicagom 5:1.